Hipnoza

Witam,

Chciałbym abyś spędził kilka chwil i zapoznał się z tematem jakim jest hipnoza. Jeśli w trakcie pojawią się jakieś pytania to proszę zanotuj je i przynieś na wizytę a tam je omówimy.

Chcę abyś zrozumiał/zrozumiała czym jest hipnoza, co jest ważne dla zrozumienia jak działa Twój umysł. Posiadamy trzy oddzielne i bardzo inne umysły, które robią różne rzeczy i jest im trudno się do siebie odnosić i komunikować ze sobą.

Pierwszy to umysł świadomy, pod tym poziomem znajduję się umysł podświadomy, a najgłębszą częścią jest umysł nieświadomy. W hipnozie nie zajmujemy się tym ostatnim, który wykonuje zasadniczo dwie rzeczy: kontroluje układ odpornościowy, jak również kontroluje automatyczne funkcje naszego organizmu (np. bicie serca, mruganie oczami itp.).

Umysł świadomy jest tym w którym spędzamy najwięcej czasu. Wykonuje on cztery funkcje. Pierwszą z nich jest analiza – to ta część nas która analizuje i odnajduje rozwiązania kiedy pojawia się jakiś problem. Podejmuje setki decyzji w ciągu całego dnia w celu jego przeżycia, np.: czy włączyć wodę?, czy zawiązać buty?, czy otworzyć drzwi?…itp. Możemy myśleć, że są to funkcje automatyczne, ale musimy podjąć decyzje czy chcemy, czy też nie chcemy robić tych rzeczy.

Kolejną funkcją umysłu świadomego jest część która czasem wpędza nas w kłopoty – nazywamy ją częścią racjonalną. Ona musi dać nam powód dla którego zachowujemy się właśnie w taki szczególny sposób. Jeśli nie mamy powodu by robić rzeczy które robimy, stajemy się nerwowi, niespokojni, sfrustrowani. Np. palacz powie, że pali ponieważ go to uspokaja, relaksuje, daje mu czas na zebranie myśli. Osoba z nadwagą może powiedzieć, że tyje bo je z nudów, z podenerwowania bądź ma problem z gruczołami. Problem w tym wszystkim jest to, że nie są to przyczyny źródłowe. Poznając przyczyny źródłowe mam prawdziwe powody problemów. Musisz zrozumieć, że powody które podsuwa nam umysł świadomy nigdy nie są oryginalnymi i prawie zawsze nie są prawdziwe.

Następną częścią umysłu świadomego jest to co nazywamy siłą woli. Wszyscy ją znamy. Możesz powiedzieć sobie: więcej nie zapalę papierosa. Wszyscy wiemy jak długo to trwa. Sam/Sama wiesz jak długo trwają diety.

Ostatnią częścią jest to co nazywamy pamięcią roboczą. Jest to pamięć potrzebna żeby przetrwać zwykły dzień. Jak dojadę do pracy czy domu? Jak mam na imię? Numer telefonu? itp…

Umysł świadomy nic nie robi więcej ponadto co zostało wymienione.

Teraz zajmiemy się umysłem podświadomym. Jest on obłędnie potężny. Może sprawić, że będziesz kimkolwiek zechcesz (bogaty – biedny, znany, chudy – gruby, zdrowy – chory, szczęśliwy czy smutny). Aby zrozumieć jego działanie można go przyrównać do działania komputera. Komputer działa na podstawie swojego oprogramowania i tylko na nim bez wyboru. Jeżeli zmienisz bądź zaktualizujesz oprogramowanie to stary program przestaje działać . W ten sam sposób działa nasza podświadomość. Jest ona naszym komputerem, który programujemy każdego dnia naszego życia od narodzin. Codziennie dodajemy jakieś oprogramowanie do naszego wewnętrznego komputera. Jego podstawową zasadą jest: MUSI sprawić byśmy byli takim typem osoby jaki on postrzega na podstawie całego oprogramowania, które zostało w nim umieszczone i będzie umieszczane aż do końca naszych dni. Np.: jeżeli nasz komputer na podstawie oprogramowani twierdzi, że jesteśmy otyli, to tacy jesteśmy, jeżeli mówi mu, że jesteśmy chudzi bądź palaczami, mamy powodzenie bądź nie to tak się dzieje.

To co mamy w tym naszym komputerze jest to cała nasza pamięć od dnia narodzin. Podświadomość jest jak kamera. Rejestruje wszystko co Ci się przydarzyło, co usłyszałeś, widziałeś czy posmakowałeś i zapisuje na stałe w pamięci podświadomości. W hipnozie właśnie możemy uzyskać dostęp do tych danych i mieć wrażenie podróży w czasie. Możesz zobaczyć co się stało, powąchać, posmakować usłyszeć wyraźnie . Nigdy nie zapominamy w podświadomości, a jedynie na poziomie świadomym.

Drugim rodzajem oprogramowania podświadomości są nawyki. Wiesz że masz nawyki dobre i jakieś złe. Ale tak naprawdę nasze nawyki nie są złe, ani dobre, większość z nich jest pożyteczna. Automatycznie odpowiadamy w pewien sposób kiedy coś się dzieje, np. kiedy dzwoni telefon nie zastanawiamy się co to jest tylko go odbieramy.

Kolejną rzeczą w podświadomości są emocje. Świadomy umysł nie radzi sobie z emocjami w żaden sposób. Zawsze kiedy potrzebne nam są emocje nasz umysł świadomy otwiera się i radzimy sobie z daną sytuacją z naszego irracjonalnego, buntowniczego, ale jednocześnie bardzo inteligentnego umysłu podświadomego.

Następną rzeczą w podświadomym umyśle i najważniejszą jest nasz umysł ochronny. Musi nasz chronić przed niebezpieczeństwem, tym realnym, jak też tym wyimaginowanym ale sam nie potrafi rozróżnić realnego od wyimaginowanego. Jego zadaniem jest po prostu chronić nas.

Pomimo, że podświadomość jest potężna posiada pewną negatywną część, a mianowicie jest najbardziej leniwa. Nie lubi wykonywać pracy, lubi jak rzeczy pozostają takimi jakimi są. I dlatego wprowadzenie pozytywnych sugestii, które pociągają za sobą zmiany jest najtrudniejsze. Z drugiej strony negatywne sugestie, ponieważ nie wymagają pracy wchodzą bardzo łatwo.

Jak więc wpuścić sugestie pozytywne do umysłu wewnętrznego? Ważne jest abyś zrozumiał/zrozumiała, że jeżeli myśl, koncept zostanie wpuszczony do podświadomości to musi się zrealizować. Jest to właśnie zmiana oprogramowania i ten wewnętrzny umysł musi na to zareagować. Niestety nie jest to łatwe.

Jest jeszcze jedna część umysłu świadomego o której nie wspomniałem. Możesz o niej myśleć jak o pracowniku zatrudnionym przez podświadomość. Jego praca polega na powstrzymywaniu każdej pozytywnej sugestii którą sobie dajemy lub dostajemy z zewnątrz. Tego pracownika nazywamy funkcją krytyczną umysłu świadomego.

Więc jak wprowadzić sugestię? Używając metody zwanej hipnozą. To właśnie ona omija funkcję krytyczną blokującą sugestie. Hipnoza głęboka to właśnie ominięcie pracownika, któremu na pewien czas daje wolne, można powiedzieć, że zostaje on „przekupiony”. Jednak nie jesteśmy wtedy bezbronni i nikt wbrew opinii na temat hipnozy, nie może nami kontrolować. W głębokich stanach hipnozy Twój umysł świadomy zostaje pobudzony, staję się bardziej świadomy niż jest to teraz, nawet do trzystu procent bardziej. Wszystkie zmysły są o wiele bardziej wyostrzone. Kiedy się jest w hipnozie to nie śpi się – jest się nad wyraz świadomym i wtedy właśnie umysł świadomy przejmuję inna rolę. Pomyśl o nim jak o strażniku na bramie który Cię chroni.

Kiedy słyszysz sugestię, to Ty jesteś odpowiedzialny za sukces lub porażkę z hipnozą. Słysząc sugestię świadomym umysłem nie masz wyboru jak tylko podjąć jedną z czterech decyzji:

  1. Podoba mi się sugestia. Wiem, że będzie dla mnie dobra i będzie działać.
  2. Nie wiem. To brzmi troszeczkę mało komfortowo dla mnie. Nie podoba mi się.
  3. Mam neutralne nastawienie. Nie interesuje mnie czy ją dostanę czy nie.
  4. Podoba mi się sugestia. Mam nadzieję, że za działa.

Jedynie wybranie pierwszej decyzji zagwarantuje, że sugestia zostanie zaakceptowana i zacznie działać.

Pamiętaj nie istnieje coś takiego jak hipnoza. Nigdy nie istniała i nie będzie istniała. Absolutnie każda hipnoza to autohipnoza. Ty sam to robisz, powodem dla którego ja jestem Ci potrzebny to tylko to, że nie wiesz jak to zrobić a ja Cię tego nauczę. Mogę być dla Ciebie przewodnikiem. Jeśli pozwolisz mi być Twoim przewodnikiem pokażę Ci jak wprowadzać się w ten piękny stan hipnozy, pokażę Ci jak w nim pozostać do czasu kiedy skończymy. Jeżeli będziesz chciał opuścić ten piękny stan wystarczy najmniejsza myśl byś powrócił do codziennego stanu świadomości ale jeśli podążysz za moim przewodnictwem pokaże Ci jak tam zostać.

Przyjmując z pełną akceptacją sugestie, które Ci dam z odpowiednim nastawieniem mentalnym osiągniesz zmianę w taki sposób jaki tylko chcesz. Jeżeli zdecydujesz inaczej to nie uda Ci się. Pamiętaj tylko TY możesz POZWOLIĆ by to się udało i stało faktem. Hipnoza jest w 100% zaakceptowanym przez Ciebie stanem. Musisz pozwolić by rzeczy się działy, możesz je zatrzymać najmniejszą myślą jeśli nie chcesz ich realizacji. Zrozum każdy kto ma IQ powyżej 70 i chce hipnozy, może wejść w bardzo głęboki stan hipnozy bardzo szybko.

W hipnozie nie jestem w stanie Cię kontrolować i sprawić abyś robił co zechcę, nie mogę Cię zmusić do niczego Ty sam musisz tego chcieć. Jeśli nie chcesz czegoś powiedzieć to nie powiesz. Niektórzy powiedzą, że widzieli pokazy hipnozy i tam ludzie robili różne dziwne rzeczy. Uwierz mi że Ci ludzie są podczas występu, a niekiedy już wcześniej sprawdzani czy są chętni wystąpić i sami zgadzają się na to co będzie się działo. Hipnoza sceniczna działa na tych samych zasadach i zawsze masz wybór czy chcesz, czy nie chcesz wpuścić danej sugestii.

Jak widzisz hipnoza zależy tylko i wyłącznie od CIEBIE. Skuteczność zależy od tego czy zaakceptujesz moje sugestie i jeżeli tylko to zrobisz osiągniesz cudowną zmianę, a jeśli odrzucisz to nie osiągniesz zmiany. Sukcesy zawsze są doskonałe. Czy Ty pozwolisz Sobie aby i Twój był doskonały? Zależy to od Ciebie.

I pamiętaj hipnoza jest cudownym, wspaniałym sposobem na zmianę naszego życia i jest dla Ciebie dostępna. Dziękuje za poświęcenie Twojego cennego czasu i zapraszam na hipnozę.

Kontakt

THYMOS – hipnoza

ul. Kamienna 17
26-600 Radom

tel. kom. 793-765-042